Ofset Baskı

Ofset Baskı

Ofset baskı, kağıt yüzeyine görüntü baskısı yapmak için kullanılan bir baskı tekniğidir.

Ofset Baskı Hakkında

Kartvizitten dev reklam panosu broşürlerine kadar belirli gramajdaki ve boyuttaki birçok kâğıda veya benzeri materyale uygulanabilir. Günümüzde çok yaygın olan bir baskı tekniğidir. Gazeteler gibi aynı anda çok sayıda baskı gerektiren baskı sistemlerinde tercih edilen bir yöntemdir.

İş dünyasında ve günlük hayatımızda her an karşılaşabileceğimiz binlerce materyalde ofset baskı uygulamalarını görebiliriz.

Diğer baskı tekniklerinden farklı olarak basılacak yüzey ile basılmayacak yüzey eşit yükseklikte olduğu için “düz baskı” veya “endirekt baskı” olarak da adlandırılır. İngilizcesi “offset”tir ve Türkçeye bu kelimeden esinlenerek “ofset baskı” olarak geçmiştir.

Ofset Baskı Ürünleri, Uygulanabilecek Materyaller Nelerdir?

Ofset baskı, küçük ve büyük çok sayıda kâğıda ve materyale baskı yapabilen bir tekniktir.

Ofset baskı yöntemiyle baskı yapılabilen materyaller şunlardır; gazete, dergi, kitap, broşür, reklam baskıları, tüketim malları ambalajları, antetli kâğıtlar, kartonlar, düz ve katlamaları el ilanları, Amerikan servis tablaları, posterler, magnet, kartvizit, sticker, kitap ayraçları, kartpostal, dosya, kataloglar, bloknotlar, çeşitli evraklar, faturalar, makbuzlar, formlar, klasörler, dosyalar, takvim, zarf, ajanda kapakları, insert, davetiyeler, plastik kartlar, kartela, sertifikalar.

hızlı teklif al

Lütfen formu eksiksiz doldurun.

Hangi ürünler ile ilgileniyorsunuz?